Turnaj SG Dolní Kalná - 12.9.2010

Email Tisk PDF
Na tento turnaj jsme odjížděli za účasti 13 hráčů, takže účast byla o něco lepší, než na minulém turnaji v Dolní Branné. Na hřišti nás přivítalo krásné slunečné počasí, čerstvě posekaný plac, roztopená udírna a basičky s pívem, tudíž ideální fotbalové podmínky. Turnaje se zúčastnily týmy SG Vrchlabí, SG Studence, SG Dolní Kalné a FKS Vítězné. Hrálo se 2x15 minut každý s každým. Na samotném začátku turnaje ohlásil místní hlasatel za favority turnaje týmy Vrchlabí a Studence. Tento tip mu ale naštěstí nevyšel a tyto dva týmy nakonec skončily na 3. resp. 4. místě.

První zápas jsme odehráli s celkem Vrchlabí, který na začátek nastoupil pouze s 9ti hráči, protože zbytek týmu ještě nedorazil. Tohoto oslabení jsme využili a po špatném odkopnutí brankáře Vrchlabí skóroval do odkryté brány Milan Vančura. Ještě během prvního poločasu dorazil zbytek týmu Vrchlabí a od té doby převzali aktivitu jeho hráči. Sice jsme měli určité šance, ale Vrchlabí na nás většinu utkání vyvíjelo tlak a v předposlední minutě zaslouženě vyrovnalo. Konečný stav zápasu 1:1.

Ke druhému utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu Dolní Kalné s cílem bodovat. První branku jsme vstřelili my, když Koudelka vykopl balón na polovinu soupeře, kde ho zpracoval Pete a patičkou předal míč Bláhovi, který obešel dva obránce soupeře a skóroval. Domácí tým poté během krátké chvíle vyrovnal a dále pokračoval vyrovnaný boj. Přibližně 5 minut před koncem hrací doby ale rozhodl zápas v náš prospěch výborně hrající Jarda Pácalt, který krásnou ranou z hranice velké vápna překonal domácího brankáře. Ve zbytku utkání již domácí nenašli recept na naši perfektní obranu v čele s Koudelkou a Jirkou Bednářem a zápas tedy skončil 2:1 pro nás.

K poslednímu třetímu utkání jsme vyzvali mužstvo Studence, které se na turnaji prezentovalo ve všech zápasech hracím stylem "beton" s občasnými rychlými protiútoky, ale pouze ve dvou hráčích, které většinou končily těsně za polovinou. Jelikož to bylo poslední utkání turnaje a už jsme znali výsledky ostatních zápasů, tak jsme věděli, že jedině vítězství nám zaručí první místo turnaje. Utkání začalo dle očekávání naším tlakem a celkem brzy i naší brankou, kterou vstřelil Jarda Pácalt tvrdou ranou z velkého vápna. Poté zápas pokračoval opět velkým tlakem z naší strany a po změně stran i pálením tutových šancí, kdy šel Bláha 2x sám na brankáře a nedal a jednou byl ve stejné situaci Pete a také nedal. Naštěstí soupeř naší branku moc neohrozil a zápas, který jsme mohli vyhrát i 5:0, skončil 1:0 pro nás.

Takže pro nás to byl po delší době opět vyhraný turnaj, ke kterému přispěli výbornými výkony všichni hráči. Navíc si náš brankář Petr Koudelka odvezl cenu (láhev šampusu) pro nejlepšího brankáře turnaje, která mu právem náležela za perfektní zákroky zejména v zápasech s Vrchlabím a Dolní Kalnou, kdy nás několikrát podržel. Za první místo jsme obdrželi pohár, krabici lahvových gambrinusů, šišku salámu a láhev šampusu !!!

Konečná tabulka turnaje:
1. 
FKS Vítězná            
4:2       
7 bodů
2. SG Dolní Kalná 5:3  
6 bodů
3. SG Vrchlabí 2:3 2 body
4. SG Studenec 0:3 1 bod

Účast na turnaji: Prezident, Drápalík Míra, Klepač Petr, Hruška Jirka, Bláha Petr, Polda, Vančura Milan, Baťa, Formánek Tomáš, Pácalt Jarda, Bednář Jirka, Martínek Pavel, Koudelka Petr

Fotografie z turnaje zde.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

sekce Tipování tipování 2016 Turnaj SG Dolní Kalná - 12.9.2010