Turnaj SG Dolní Branná - 24.7.2010

Před tímto turnajem jsme vůbec nevěděli, kolik se nás u piváče sejde, protože hlavní organizátor Prezident byl na dovolené a Petr Klepač s Pavlem Drápalíkem zraněni. Nakonec jsme odjížděli v 9 hráčích s tím, že se nám nikdo nezraní a že nám snad ostatní týmy vypomohou s doplněním týmu.
Turnaje se zúčastnily týmy Vrchlabí, Kunčic, Dolní Branné a FKS. Hrálo se 2 x 20 minut na výborně upraveném pažitu. Vzhledem k naší sestavě náš tým odehrál všechny zápasy bez střídání, což pro nás bylo dost náročné a po konci turnaje si řada hráčů stěžovala na únavu, kterou ale většina zahnala následným posezením u pivka a výborné klobásky.

První zápas jsme, za stálého slabého deště, odehráli se silným celkem Vrchlabí. Náš tým doplnili dva borci Dolní Branné, kteří se oba postavili do útoku. Zápas pro nás začal perfektně, protože jsme hned v úvodních minutách vstřelili branku. Bláha vybojoval na polovině soupeře míč, který se poté dostal po třech rychlých narážečkách k Tondovi a ten zavěsil. 1:0 pro nás. Po tomto gólu se ale celek Vrchlabí nadechl k velkému náporu a prakticky celý zápas odehrál na naší polovině. Gólu ale chyběla finální přihrávka nebo bravurně zakročil Koudelka. Během tohoto zápasu proti nám rozhodčí nařídil dvě penalty. Obě dvě ale hostující hráči nastřelili do tyče a odražený balón si vždy pohlídal Koudelka !!! Když už jsme všichni doufali v senzační vítězství, tak 2 minuty před koncem napřáhl hostující hráč z hranice velkého vápna a přízemní ranou k tyči vyrovnal na konečných 1:1. S touto remízou jsme byli samozřejmě spokojeni, i když jsme sahali po 3 bodech, ale to by bylo vůči výborně hrajícímu týmu Vrchlabí příliš kruté. Tento zápas nás ale stál jednoho našeho hráče. Pro bolesti zad odstoupil z dalších bojů matador obrany Pohořelý.

Druhý zápas jsme sehráli s dalším těžkým soupeřem Kunčicemi. Zápas měl podobný průběh jako souboj s Vrchlabím, ale s tím rozdílem, že jsme nedokázali vstřelit branku a prohráli jsme 0:2. Sice jsme nebyli pod takovým tlakem jako v zápase s Vrchlabím a občas zahrozili z rychlých protiútoků, ale soupeř byl znatelně silnější. V tomto zápase nám pomohli tři borci Dolní Branné.

Poslední třetí zápas, jsme v přímém boji o 3. místo, nastoupili proti pořádajícímu týmu Dolní Branné s cílem získat alespoň bod, který by nám dané 3. místo zajistil. Před zápasem nám Honza Kopecký domluvil první poločas hrát proti silnému protivětru, což se v druhém poločase málem ukázalo jako geniální strategický tah :) Samotný zápas začal v duchu fair-play ze strany domácího týmu, který když proti sobě viděl pouze 8 borců FKS neváhal a nabídl dva své hráče našemu týmu a zápas tedy začal 10 proti 10. Utkání začalo mírnou převahou týmu Dolní Branné, ale první branku jsme mohli vstřelit my, když Polda perfektně zátahl balón po pravé straně a nacentroval na penaltu. Míč se po teči domácích obránců dostal k Bláhovi, kterého ale v tutové šanci vychytal domací brankář. Po této akci měli po zbytek poločasu opět mírně navrch domácí a své akce proměnili ve dva góly. Poločas tedy skončil 0:2 z našeho pohledu. Je ale třeba zmínit opravdu silný protivítr, který brzdil naše útoky. Po změně stran se hra vyrovnala a spíše jsme měli navrch my. Přibližně v polovině druhého poločasu přišla naše silná pětiminutovka. Během této doby Koudelka dvakrát vykopl vzduchem balón od vlastní branky až na polovinu soupeře, který nezpracovali obránci domácích a v obou případech se dostal k za obranu nabíhajícímu Bláhovi, který šel dvakrát sám na bránu. V prvním případě ještě nahrál Tondovi, který bez problémů zakončil a v druhém případě zakončil sám. Po těchto dvou akcích, jako přes kopírák, jsme vstřelili dvě branky a srovnali stav a dále byli nebezpečnějším týmem. O další ohrožení domací branky se pokusil chytrým padáčkem agilní obránce Jirka Hruška, který se nebál zaútočit ze svého postu pravého obránce až před velké vápno soupeře. V poslední minutě ale přišel šok, když v našem vápně dobře zakročil Honza Kopecký proti domácímu útočníkovi a odkopl mu míč. Po odkopnutí míče ale zasáhl také domácího hráče a rozhodčí nepochopitelně odpískal penaltu !!! Domácí ji bezpečně proměnili a zápas tedy skončil 2:3.

Konečné pořadí:

 1. Kunčice
 2. Vrchlabí
 3. Dolní Branná
 4. FKS

Sice jsme skončili poslední, ale všichni hráči si zaslouží uznání za předvedený výkon a bojovnost. Nutno připomenout, že nikdo z našich hráčů celý turnaj nemohl vystřídat a poslední dva zápasy jsme hráli hned po sobě, to je 80 minut prakticky v kuse. Turnaj jsme opouštěli s pohárem za 4. místo a cenou, kterou byla lahvinka zelené, ve které toho po příjezdu do Dvora moc nezbylo předvším zásluhou Poldy :)

Fotografie z turnaje zde.

Nejnovější komentáře

Nejvíce komentářů

 • Petr Bláha
  Petr Bláha
  290 ( +208/-101 )
 • Jiří Hruška
  Jiří Hruška
  205 ( +683/-585 )
 • Martin Formánek
  Martin Formánek
  180 ( +1883/-157 )
 • Jiří Pohořelý
  Jiří Pohořelý
  148 ( +473/-624 )
 • Pavel Drápalík
  Pavel Drápalík
  145 ( +412/-239 )

Přihlášení